EDHO´nun gizemli güzeli

Türkiye´nin en genç sunucularından Büşra Cebe ekranlara ajan olarak döndü. Bir dönemin TRT sunucularından olan 23 yaşındaki Cebe, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisiyle ekranlarda boy gösterdi.

Profesyonel olarak dövüş sporlarıyla da ilgilenen ve bir çok şampiyonluk kazanan ünlü sunucu ajan karakteriyle dizinin diğer bölümlerinde de ekranlara renk katmaya devam edecek. TRT Okul´un sevilen sunucusu, vahşi hayvanlar ve doğayla kurduğu sevgi dolu iletişimin yanında yaptığı çalışmalarla sosyal medyada ilgiyle takip ediliyor.

92. bölümle birlikte Türkiye´de en çok izlenen dizilerden olan Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz´ın kadrosuna dahil olan Cebe, ilerleyen bölümlerinde seyircileri ekran başına kitleyeceğinin sinyalini verdi.

Büşra Cebe kimdir?

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü´nden mezun olan Büşra Cebe, meslek hayatına en genç yaşta başlayan sunucu olarak tanınır. 1994 doğumlu, 180 boyunda olan sunucu, 18 yaşındayken Milli Eğitim Bakanlığı onaylı BELTEK diksiyon-sunuculuk-spikerlik kursunu birincilikle tamamladıktan sonra TRT Belgesel´de Aktüel Fuar Zamanı isimli programın sunuculuğunu yapmıştır.

Fuar Zamanı programıyla ekranlara merhaba diyen genç sunucu, aldığı ekonomi eğitimlerinden sonra uluslararası fuarlarda Türkiye´nin ileri gelen birçok siyasetçisi ve işadamıyla sayısız röportaj yapmıştır. Büşra Cebe otuza yakın kompozisyon ve şiir yarışmasında Türkiye birinciliği alarak sunuculuk unvanının yanına yazarlık unvanını da eklemiştir. TRT´de en son yer aldığı proje ,TRT Okul´da Televizyon Dergisi adlı hafta içi her gün canlı olarak yayınlanan programın sunuculuğudur.

Genç yaşına rağmen TRT Okul kanalının kuşak programında başarılı canlı yayın performansı ve yüksek enerjisiyle tüm izleyicilerine kendini sevdirmiştir. Üniversitelerde verdiği diksiyon eğitimlerinde yüksek enerjisi ve kitle motivasyon kabiliyetiyle sahnede aranan isimlerden biridir. Birçok Arap takipçisi olan Cebe, Arap Emirlikleri´nin de yayınlanan reklam filminde kalçasının altına gelen saçlarıyla Araplar tarafından Türk Rapunzel olarak bilinir. Büşra Cebe ayrıca orta seviyede Arapça ve Farsça bilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here