Genç Kıza Tecavüz Edip, Vahşice Öldüren Zanlı Hakim Karşısında

Adının Hüseyin K. olduğu belirtilen sanık mahkemeye elleri kelepçeli ve ayakları zincirle bağlı bir şekilde getirildi. Duruşmaya ülkede yoğun bir ilgi var. Mahkeme salonuna girmek isteyenler binanın önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

19 YAŞINDAKİ TIP ÖĞRENCİSİNİ KATLETMİŞTİ

Almanya’nın Freiburg kentinde geçtiğimiz yıl Avrupa Birliği‘nin kıdemli çalışanlarından birinin kızı olan 19 yaşındaki tıp öğrencisi Maria Ladenbuger’a tecavüz ederek, öldüren Hüseyin K.’nın ilk duruşması bugün yapılıyor.

SALONA ELLERİ KELEPÇELİ AYAKLARI ZİNCİRLE BAĞLI ŞEKİLDE GETİRİLDİ

Hüseyin K. 150 kişinin katıldığı mahkeme salonuna elleri kelepçeli ve ayaklarından zincirle bağlı bir şekilde getirildi.

Yüzü ve tam kimliği güvenlik gerekçesiyle gizli tutulan sanık geçtiğimiz yıl Ekim ayında Maria Ladenbuger’a tecevüz etttikten sonra öldürmek suçundan tutuklanmıştı.

ALKOL BAĞIMLISI OLDUĞU TESPİT EDİLMİŞTİ

Afgan asıllı Hüseyin K.’nın Almanya‘ya 2015 yılında geldiği, ağır travma yaşadığı ve uyuşturucu ve Alkol bağımlısı olduğu belirlenmişti.

OTOPSİDE DNA’SINA RASTLANMIŞTI

Olay sonrası Almanya‘da sığınmacılara karşı büyük bir tepki ortaya çıkmıştı. Maria Ladenbuger’ın cesedi nehirde bulunmuş, yapılan incelemelerde Hüseyin K.’nın DNA’sına rastlanmıştı.

Otopsi raporunda genç kızın öldürülerek nehire atılmadan önce tecavüze uğradığı belirlenmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here