USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Teknoloji

Apple'dan ilginç hamle: iPhone 16, 3D yazıcı ile üretilebilir!

Önümüzdeki günlerde tanıtılacak olan Apple Watch Series 9 için bir 3D yazıcı yöntemi üzerinde çalışıldığı bildirildi. İşte detaylar...

Apple'dan ilginç hamle: iPhone 16, 3D yazıcı ile üretilebilir!
31-08-2023 08:05
Google News

Son günlerde Apple ile ilgili çıkan haberler hız kazanıyor. Öyle ki şirketin yeni cihazlarını tanıtacağı tarih bile ortaya çıktı. Apple, yeni iPhone 15 serisini ve giyilebilir cihazlarını 12 Eylül tarihinde gerçekleştireceği konferansta tanıtacakken daha ortaya çıkmamış cihazlar için iddialar geliyor. Şimdi de önümüzdeki Apple Watch'ın 3D yazıcı yöntemiyle üretileceği bilgisi ortaya çıktı. Peki bu hamle geleceğe göz mü kırpıyor?

Apple Watch Series 9, 3D yazıcı ile mi üretilecek?

Markanın bir sonraki iPhone'ları iPhone 15 ve iPhone 15 Pro'yu piyasaya sürmeye hazırlandığı Apple'ın Eylül etkinliği öncesinde büyük heyecan artıyor. Ayrıca marka, Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2 ile yeni giyilebilir cihazlarını da piyasaya sürecek. İlgi çekici nokta ise görünen o ki, Apple, bu yılki Apple Watch sürümüyle birlikte 3D baskıyı kullanan yeni bir üretim sürecini test ediyor olabilir.

Sızıntılarına güvenilen ve tanınan bir isim olan Mark Gurman'a göre Apple, şu anda yakında çıkacak olan Apple Watch Series 9'un çelik versiyonu için yeni bir 3D baskı yöntemini test ediyor. Kullanıcı için pek bir anlam ifade etmese de Apple için bu tür bir hamle zamandan, paradan ve kaynaklardan tasarruf sağlar.


Bu faydaların çoğu daha sonra ortaya çıkacak olsa da bu değişiklik aynı zamanda şirketin sürdürülebilirlik çabalarına da yardımcı olacak. Bunun gibi karmaşık bir süreç, Apple'ın bir gecede yapmaya başladığı bir şey değil. Öyle ki Gurman, şirketin bu süreci en az üç yıldır geliştirdiğini söylüyor. Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2 bu yeni yöntemle üretilecek olsa da şirket, önümüzdeki yıla kadar bu yeni tekniğe tamamen geçmeyecek.

Akıllı saat değil uyku koçu: Apple Watch rakibi Garmin Venu 3 tanıtıldı!

Akıllı saat değil uyku koçu: Apple Watch rakibi Garmin Venu 3 tanıtıldı!

Özellikleriyle dikkatleri üzerine çeken Garmin Venu 3 ve küçük versiyonu Garmin Venu 3S piyasaya çıktı. İşte ayrıntılar

Mark Gurman ayrıca bu işlemin başarılı olması halinde ve Apple'ın zamandan, paradan ve bazı kaynaklardan tasarruf etmesi halinde diğer ürünlerde de uygulanabileceğini bildirdi. Bu da iPhone 16 serisinde bu yöntemin kullanılabileceği ihtimalini doğuruyor.

Etkinlik sırasında yeni cihazların yapım süreci hakkında daha fazla bilgi edinebiliriz. Neyse ki, Apple'ın bir sonraki etkinliğinin 12 Eylül'de gerçekleşmesi planlandığından, bu yeni ürünlerin mağaza raflarında yerini görmek için fazla beklememize gerek kalmayacak.

Peki siz bu haber hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

3d yazıcıAppleapple watchApple Watch Series 9iPhone
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler