USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Eğitim

Bakanlıktan özel okullara inceleme. Ücretsiz kitapları sattıkları iddia edilmişti...

Bazı özel okulların Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) ücretsiz dağıttığı kitapları kapaklarını dahi açmadan geri dönüşüme sattıkları bu kitapların yerine fahiş fiyatla başka kaynakların satıldığı iddia edilmişti. MEB bu iddialar üzerine inceleme başlattı.

Bakanlıktan özel okullara inceleme. Ücretsiz kitapları sattıkları iddia edilmişti...
30-08-2023 19:05
Google News

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) yapılan açıklamaya göre, MEB tarafından resmi ve özel okullara dağıtımı yapılan ücretsiz ders kitaplarının, bazı özel okullarda öğrencilere dağıtımı yapılmadan veya derslerde hiç kullanılmadan hurda kağıt olarak elden çıkarıldığına dair haberlerin ardından inceleme başlatıldı.

“KİTAPLARIN DERSLERDE AKTİF OLARAK KULLANILMASI GEREKTİĞİ TALİMATI VERİLMİŞTİR”

Açıklamada, konuyla ilgili bazı tedbirler alındığı belirtilerek şöyle denildi:

“Bu fiili işlediği tespit edilen kurumlar hakkında 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunun 7’nci maddesi hükümlerince işlem yapılacaktır.

Valiliklere yazılan talimat ile tüm özel okulların 5 Eylül 2023 mesai bitimine kadar ‘kitap seçim modülü’ üzerinde her sınıf seviyesinde ve ders bazlı olarak kitap taleplerini güncellemeleri istenmiştir.

Bu güncelleme ile özel okulların reel taleplerinin yenilenmesi sağlanacaktır. Özel okullar tarafından Bakanlığımızca dağıtılan ücretsiz ders kitaplarının talep edilmesi durumunda, bu kitapların derslerde aktif olarak kullanılması gerektiği talimatı verilmiştir.

Bakanlığımızdan ücretsiz ders kitabı talebinde bulunan tüm okulların ders dönemi sonunda bu kitapları il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine teslim etmeleri yazılı olarak kurumlara bildirilmiştir.”

Etiketler Milli Eğitim Bakanlığı ücretsiz kitap özel okul
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler