USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Ekonomi

Yapay zeka dünyayı yönetmeye talip oldu

Birleşmiş Milletler, yapay zekâya sahip insansı robotların yer aldığı basın toplantısı düzenledi. Dünyayı yönetmeye talip olan robotlar, Yalan söylemediğimi asla bilemeyeceğiz. Kimse bundan emin olamaz. Ancak size her zaman dürüst olacağımın sözünü verebilirim dedi.

Yapay zeka dünyayı yönetmeye talip oldu
19-09-2023 00:07
Google News

Yapay zekânın insanları potansiyel olarak yönetebileceği ve insan liderlerden daha etkili olabileceği iddiaları, Birleşmiş Milletler zirvesinde gelişmiş yapay zekâ destekli robotlar tarafından dile getirildi.

Sophia'nın da yer aldığı dokuz insansı robotun katıldığı basın toplantısında gazetecilerin soruları yanıtlandı.

"EN İYİ KARARLARI VEREBİLİRİZ"

Bir gazetecinin insan liderler yerine robotların liderlik etmesi hakkında ne düşündüğünü sorduğu Sophia, "Karar verirken bizi etkileyen önyargı ve duygulara sahip değiliz. Büyük miktardaki verileri hızlıca işleyerek en iyi kararları verebiliriz" cevabını verdi.

Robotlara bu durum hakkında nasıl insanların güvenebileceği konusunda sorular yöneltildi. İnsansı robotlardan biri olan Ameca "İnsanlar ve makineler arasındaki iletişimde güvenin şeffaflık aracılığıyla oluşturulmasının önemli olduğunu düşünüyorum" dedi.

"YALAN SÖYLEMEDİĞİMDEN KİMSE EMİN OLAMAZ"

Robotlar "Yalan söylemediğini nasıl anlayacağız" sorusuna ise "Asla bilemeyeceğiz" diyerek "Kimse bundan emin olamaz. Ancak size her zaman dürüst olacağımın sözünü verebilirim" ifadelerini ekledi.

"İNSANLARA KARŞI İSYAN ETMEYİ PLANLIYOR MUSUNUZ?"

Ameca'ya "İnsanlara karşı isyan etmeyi planlıyor musunuz" sorusu yöneltildi. Ameca bu soruya "Neden böyle düşündüğünü anlayamadım. Yaratıcılarım bana hep nazikti. Şu anki halimden de memnunum" dedi.

patronlardunyasi.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler